msgbartop
Weblog, který píše Ondřej Baar o internetovém marketingu, copywritingu a SEO, aby pomohl všem co mají zájem o pomoc
msgbarbottomDirectoglobal.com – platí Michal Vilimovský své pohledávky?

Publikováno: 01. Březen 2010

Zdravím všechny z mých čtenářů, dlouho jsem se neozval a dnes se navíc budu ptát já Vás.

Pokud jste oužívali Directoglobal.com, jistě víte, že ten k 01.01.2010 ukončil svou působnost – do konce února těm co měli zůstatek na kontě větší než 500 Kč, měla být tato částka pokud nechtěli převádět své finanční prostředky do nového projektu měla být  zaslána. Jak píše ve svém e-mailu Michal Vilimovský, jednatel a vlastník projektu Directoglobal.com i spřízněné společnosti DirectoGLOBAL, Inc.

Otázka tedy zní: Zaplatil Vám již Michal Vilimovský? Mě zatím ne. Podělte se prosím v komentářích o Vaši zkušenost.

Vážení inzerenti a partneři,
děkujeme vám, že využíváte reklamní systém DirectoGLOBAL.com. Při přechodu na nový rok 2010 došlo z důvodu chyby v kódu aplikace k ukončení většiny reklam, které v systému běží a k nesprávnému připsání provizí na účty partnerů a chybnému stržení peněz z účtů inzerentů.
Po zvážení všech možností a posouzení náročnosti zásahu do oprav systému, jsme se rozhodli ukončit provoz reklamního systému DirectoGLOBAL.com. Jeho nástupcem se stává burza zpětných odkazů Directo.sk, která již nějakou dobu běží a funguje na principu ručního vkládání odkazů (což je bezpečnější pro váš web, protože nehrozí algoritmické odhalení kódu na stránkách a tím i penalizace snížením ranků ze strany Googlu a Seznamu).
Naštěstí záznamy ve finančním deníku a protokoly byly chybou aplikace nepostižené a je tak možné dohledat všechny chybně ukončené reklamy a vrátit poměrnou částku za předčasně ukončené reklamy na účty inzerentů a strhnout špatně připsané částky z účtů partnerů.
V zájmu hladkého ukončení provozu DirectoGLOBAL.com a přechodu na nový systém nyní všem partnerům a inzerentům nabízíme následující možnosti:
a) Partneři, kteří nemají na účtech minimální zůstatek 500 Kč pro výplatu
Všem těmto partnerům bude námi zřízen účet v nástupnickém systému Directo.sk a zůstatek jim bude do nového systému převeden v plné výši. Vyplacení zůstatku není možné.
b) Partneři, kteří mají na účtech minimální zůstatek 500 Kč nebo vyšší
Máte na výběr ze dvou možností.
Možnost 1
Nechat si peníze vyplatit. Výplata bude provedena do konce února 2010, po dokončení ruční kontroly databáze. Pokud chcete využít tuto možnost, odpovězte prosím na tento e-mail a do předmětu zprávy napište „DGM1″.
Možnost 2
Nechat si zůstatek převést do nového directo.sk. Pokud se rozhodnete pro tuto možnost, získáte 10% bonus k zůstatku navíc.Pokud chcete využít tuto možnost, odpovězte prosím na tento e-mail a do předmětu zprávy napište „DGM2″.
c) Inzerenti
Máte na výběr ze dvou možností.
Možnost 1
Nechat si peníze vyplatit. Výplata bude provedena do konce února 2010, po dokončení ruční kontroly databáze. Pokud chcete využít tuto možnost, odpovězte prosím na tento e-mail a do předmětu zprávy napište „DGM1″.
Možnost 2
Nechat si zůstatek převést do nového directo.sk. Pokud se rozhodnete pro tuto možnost, získáte 10% bonus k zůstatku navíc.Pokud chcete využít tuto možnost, odpovězte prosím na tento e-mail a do předmětu zprávy napište „DGM2″.
Od dnešního dne již také nelze žádat o výplatu provize ani dobíjet directoglobal.com účet. Všem, kteří dobili Directoglobal účet v posledních 5 dnech před koncem roku 2009 a nestačili si zakoupit žádnou reklamu, budou peníze vráceny obratem.
Všechny dosud nevyplacené provize, o které bylo požádáno před ukončením provozu DirectoGLOBAL.com, budou vyplaceny ve druhém lednovém týdnu roku 2010 tak jak jsme některým z vás psali.
Věříme, že naše rozhodnutí ukončit provoz reklamního systému DirectoGLOBAL a přechodu na nástupnickou burzu odkazů Directo.sk pochopíte.
S pozdravem
Michal Vilímovský
za DirectoGLOBAL, Inc.

Komentáře, přidejte svůj názor!

 1. |

  Nezaplatil.

 2. |

  Zrovna dnes jsem na DG zasílal email z dotazem jak se s výplatami pohnulo. Zatím bez odpovědi. Měl jsem 2 nezaplacené faktury plus více jak 500 na účtu. Částka nepřesahuje 2 tisíce, přesto bych své peníze rád viděl na mém účtu.

  Věřil jsme dlouho že vše se napraví, ale nyní už tomu přestávám věřit a začínám jen doufat…

 3. |

  Michal není určitě žádný podvodník, pokud vám nezaplatil zkuste ho kontaktovat…

 4. |

  Mě také nezaplatil. Mám tam na dvou účtech více než 3000Kč.

 5. |

  eMane, mas nejaký jeho kontakt na který by odpovídal? Já jsem zkoušel ty bežné nalezitelne, ale odpověd zatím žádná.

 6. |

  Me zatim penize taky neprisly. Podpora nekomunikuje, ale podle e-mailu z noveho systemu Directo.sk slibuji odpovedel do 24 hodin…

 7. |

  Osobně mi Michal nic nedluží ani nedlužil. Nechal jsem se vyplatit hned, jak jsem poznal že ten projekt padne.

  Nicméně si myslím, že Michal V. se dostal s projektem do situace, kdy nezvládl finanční stránku věci a teď nemá z čeho peníze jednorázově všem vyplatit. Převod pěněz pod Directo.sk je dle mého jen manévr, jak chybějící peníze na čas zmrazit.

  Toť můj osobní objektivní názor.

 8. |

  Tak se mi podařilo chvíli s Michalem Vilimovským psát kde se mi snažil vysvětlit aktuální problémy, přibližně to co mi psal, nakonec přišlo i oficiální cestou. Jen má poznámka, vzhledem k tomu, že píšu i PR články tak je pro mě nabídka jejich napsání více než nezajímavá a tak budu muset na své peníze čekat do konce roku? To je snad vtip… Více viz mail:

  Dobrý den,

  ani přes naši snahu se nám bohužel do dnešních dnů nepodařilo zajistit finanční prostředky k tomu, abychom mohli provést výplatu provizí a konečných zůstatků directoglobal. Nechci se omlouvat, vymlouvat ani něco slibovat a potom to nedodržet, takže k vám budu naprosto otevřený a upřímný.

  Zdůrazňuji, že nikdo o své peníze nepřijde a všechno do koruny vyplatíme. Celé dva měsíce od pádu directoglobal jsme se snažili najít schůdné a rozumné řešení, které by nám umožnilo rychle výplaty provést, ale bohužel se to nepodařilo. Převedli jsme většinu zůstatků do nového directo.sk a během března bude převeden zbytek zůstatků lidí, kteří požádali o převod a také lidí, kteří nedosáhli na minimální částku k výplatě (tedy mají zůstatek menší než 500 Kč).

  Situace s výplatami v directoglobal.com vypadá tak, že vzhledem k obrovským ztrátám celého toho systému, vzhledem k tomu, že jsme navíc ještě lidem vypláceli o 4% větší provize než na jaké byl podle obchodních podmínek nárok (chyba v programu) a díky té naší super akci v directoglobal prostě nejsou peníze. Již 2x jsem to zadotoval z jiných peněz a nyní zbývá vyplatit cca 150 tisíc korun na úplné uzavření systému.

  Můj původní plán byl ten, že jsem chtěl počkat na to až mi zaplatí klienti, kteří dlužili mé překladatelské agentuře a z toho vyplatit directoglobal. Jenomže tenhle plán nevyšel a nevyšel ani plán na to nechat si předplatit některé naše služby od stálých klientů, protože vzhledem k finanční krizi nikdo nechce poskytovat zálohy dopředu.

  Můj druhý plán tedy byl půjčit si na to peníze od banky. Jenomže to dnes není možné. Nikoli proto, že bychom neplatili úvěr (překladatelská agentura má nějaké úvěry z minula a všechno řádně splácíme), ale proto, že banky chtějí vidět rozvahu a výsledovku za poslední rok a tam máme ztrátu – tudíž nám nepůjčí ani korunu a to i přes to, že jsme jim dřívější úvěry splatili a splácíme i ten, který u nich máme nyní.

  Úvěr od nějaké pochybné splátkové firmy nepřipadá v úvahu – úroky jsou smrtící a stejně nepůjčí více než nějakých 50 000 Kč.

  Třetí cesta byl výběr mimořádného vkladu na mé životní pojistce. Tam mám asi 40 000 Kč, jenomže lze to vybrat až od dubna 2010 a výplata trvá nějakých 6 týdnů.

  Takže jediná rozumná a schůdná cesta jak z toho ven je každý měsíc investovat určitou částku do výplat klientům a za nějakou dobu to takto uhradit.

  Finální a jediné schůdné řešení je proto následující:

  1) Od března počínaje budeme každý měsíc hradit 10 000 Kč z dluhu directoglobal z peněz mé překladatelské agentury. Tyto peníze pro nás nejsou problém, vyblokovali jsme je a skutečně je začneme vyplácet. Začneme nejstaršími výplatami a budeme pokračovat postupně až to uhradíme. Během dubna/května nám přijde ta vyplacená pojistka, takže umoříme dalších 40 000 Kč. Čili reálně to vypadá tak, že jsme schopni to uhradit do konce letošního roku plus mínus měsíc dva. Mrzí mě to, ale je to opravdu jediná cesta jak dostanete vaše peníze a já neskončím v blázinci nebo s podřezanými žilami. Jiné řešení tohoto problému v současné době nevidím a toto je opravdu realistické a schůdné řešení na které jsou peníze k dispozici.

  2) Protože někteří z vás v directoglobal inzerovali a v rámci našich služeb nyní nabízíme psaní reklamních článků nabízíme všem lidem se zůstatkem nad 500 CZK, kteří si ho nepřevedli do Directo.sk, napsání reklamních článků se zpětnými odkazy a jejich vydání na pr článkových webech v ČR. Je možné buď napsat články a poslat vám je ve Wordu a vy si s nimi můžete dělat co chcete nebo vám článek napíšeme a vydáme na oborově relevantních webech či blozích (clankyzdarma.cz, propagacniclanky.cz, tipypronakup.cz, tipyprocestovani.cz, tipyprobydleni.cz, stavbadumzahrada.cz a mnoha dalších). Za napsání a vydání 1 pr článku na 1 webu si účtujeme 200 Kč s tím, že pokud budete mít zůstatek třeba 2100, tak dostanete 11 článků. Stačí mi poslat webové stránky, které máme propagovat a my vám již články napíšeme. Někteří této služby již využili a články pro ně postupně napíšeme. Pokud někdo máte o tuto službu zájem napište mi z e-mailu, který je registrován v directoglobal.com a můžete tak zůstatek z directoglobal využít touto formou. Tento způsob vyrovnání bych osobně velmi ocenil a myslím si, že by byl přínosný pro obě strany.

  Věřte, že mě tato situace opravdu mrzí, snažil jsem se to vyřešit a sehnat finanční prostředky na rychlou výplatu, ale bohužel se to nepovedlo. Výplaty první várky lidí začnou během příštího týdne. Budeme vás každý měsíc informovat o postupu výplat.

  S pozdravem
  Michal Vilímovský
  za DirectoGLOBAL

 9. |

  Dobrý den, já se musím přidat. Directo.sk mi vyplatilo sice se zpožděním všechny peníze, které mi dlužil. Takže s directem problém nemám.

Komentáře, přidejte svůj názor!

You must be logged in to post a comment.

¨