msgbartop
Weblog, který píše Ondřej Baar o internetovém marketingu, copywritingu a SEO, aby pomohl všem co mají zájem o pomoc
msgbarbottom



Školení projektového řízení, miluji myšlenkové mapy…

Publikováno: 01. Duben 2010

19.11.2009, ano čtete správně jsem šel na školení mého kamaráda Miry Vlacha, až teď jsem se dostal k vydání tohoto článku. Jelikož řídím docela dost svých projektů, říkal jsem si že využiji jeho nabídky a na školení se zúčastním.

Takové to tedy bylo

V komorním duchu jsem se zúčastnil společně s několika lidmi Mirova školení, potěšilo mě nachystané občerstvení, které v ranní hodinu bylo příjemným probuzením a nastartováním tohoto dne. Školení bylo zpracováno velmi dobře a získal jsem dost tištěného i digitálního materiálu. Velkým přínosem byla široká diskuse, kterou jsme nad jednotlivými tématy vždy rozvedli a dokonce nám bylo povoleno si během školení hrát (více o tomto nebudu prozrazovat, kdyby jste na jeho školení šli, ať nepřijdete o překvapení). Osobně mám s řízením svých projektů docela velké zkušenosti, jeho školení bylo trochu více zaměřeno, rozsahem a hlavně počtem zainteresovaných lidí, na poněkud větší projekty. I tak mi tento náhled do „velkého projektového řízení“ přineslo dost podnětů k zamyšlení nad optimalizací projektů mých. Jeden z nejzásadnějších rozvedu za chvíli a jsou jim Myšlenkové mapy, neboli Mind mapping. V rámci školení nám byl doporučen dostatek materiálů pro další rozvoj a celkově školení hodnotím za přínosné.

Pokud Vás projektové řízení zajímá a nebo se v něm chcete zlepšit, mohu školení projektového řízení doporučit.

Myšlenkové mapy tedy mind mapping

Od konce listopadu jsem převedl mou řídící agendu do myšlenkových map a po takřka půl roce mohu říct, že jde o výborný nástroj, který díky iPhonu a aplikaci Simple MindX mám stále při sobě. Pro představu zde vkládám mou myšlenkovou mapu k tomuto článku:

Jak vidíte má myšlenková mapa je velmi jednoduchá a přehledná, má myšlenková mapa nato co mám udělat, jehož část je právě tento uzel „Napsat článek o školení projektového řízení“, má přibližně 250 položek/uzlů. S pomocí myšlenkových map jsem schopen mimo jiné ideálně organizovat:

  • Zakázky
  • Běžné úkoly, jako nakupování – seznamy toho co chci koupit apod.
  • Volnočasové aktivity
  • Rozvíjení nových internetových projektů, plánování struktury a nových funkcí
  • Rozvíjení myšlenek a nápadů
  • Administrativní povinnosti (minulý týden jsem smazal uzly – odevzdat daňové přiznání) :)
  • Myšlenkové mapy se navíc staly výborným prostředkem ke sdílení informací se spolupracovníky na různých projektech, kde jim jednoduše během chvíle zašlu seznam toho co kde udělat a člověk se hned lehce orientuje.

Pro mě bylo ze školení obrovským přínosem právě zjištění existence myšlenkových map. Používám je opravdu ve skoro všech svých činnostech, kde je potřeba jakýmkoliv způsobem rozvíjet myšlenku. Například mi myšlenkové mapy pomáhají velmi dobře v práci při plánování rozpočtu pro internetový marketing, mých dlouhodobých zákazníků. A rovněž uchovává mé nápady jak dále jednotlivé klienty propagovat a zajistit zvýšení jejich obchodní úspěšnosti a pozic ve vyhledávačích díky SEO. Nevyjímaje poradenství a konzultace, kdy si do myšlenkových map zaznamenávám například všechny chyby, které na svém webu mají či možnosti rozvoje jejich služeb a podnikání.

Díky Miro, že jsi mi o myšlenkových mapách řekl. Moc mi pomáhají v organizaci času!

Máte i vy zkušenosti s myšlenkovými mapami?

Komentáře, přidejte svůj názor!

  1. |

    Spíš než pro timemanagement používám myšlenkové mapy pro projektový rozvoj. Mám k jednotlivým projektům nakreslenou mapu a v ní všechny plány a aspekty rozvoje například na příštích 6 měsíců. A z toho pak průběžně vytvářím seznamy úkolů, které je třeba řešit.

  2. |

    Ano, nejen na timemanagement se hodí, zaznamenávání neutříbených myšlenek jako jsou nápady a potřebné úpravy či vylepšení jsou myšlenkové mapy rovněž dokonalé.

  3. |

    Myslenkove mapy jsou perfektni pro analyzu problemu, da se tak zjistit, zda se na nic nezapomnelo. Proto si dovedu predstavit, ze pomahaji pri priprave rozpoctu apod. Pro samotne rizeni projektu ale jejich uziti moc nevidim.

  4. |

    Tak při plánování projektu je ideální pro hlídání termínů například. A všeho z dílčích částí: Osvědčený klasický zápis. Kdo, co, do kdy.

Komentáře, přidejte svůj názor!

You must be logged in to post a comment.

¨