msgbartop
Weblog, který píše Ondřej Baar o internetovém marketingu, copywritingu a SEO, aby pomohl všem co mají zájem o pomoc
msgbarbottomS-Rank má analýza aktuálního dění

Publikováno: 31. Březen 2009

V minulé novince (Registrace do katalogu jako link building a další novinky. ) jsem předeslal, že budu brzy psát o aktuálním dění v Seznam.cz a to změnách S-Ranku po dalším přepočtu. Podle všeho ten proběhl dnes kolem 18 / 19 té hodiny, ale stoprocentní závěr ještě nemám.

O co jde?

Seznam, změnil poněkud zakřivení konkávní funkce, která S-rank tvoří a aktuálně si s tím v Seznamu trochu hrají. O ranku jako takovém jsem již psal hodně, například v článcích: “Rankofašisti” jsou už asi všude :o) a již mnohými citovaný a oblíbený článek: Proc se (ne)honit za ranky. Jen podotknu, že vše co jsem psal stále platí. Jen „chudáci“ prodejci odkazů nyní skuhrají nad tím, že nemají žádnou metriku pro měření ceny jejich odkazu. Samozřejmě se to týka většinou MFA webů které nesnáším, což víte z článku Proc mi Tak vadi MFA.

Jak to bude vypadat

Po krátké výměně e-mailů s Dušanem Janovským ( alias Yuhů ) mi bohužel sdělil ( tímto děkuji za info ), že časem bude rank klesat, což mě netěší hlavně proto, že to poněkud rozbilo trh a krásně se to projevilo na poptávce mého poradenství v oblasti link buildingu. :o) Za zvýšení poptávky po mých službách seznamu děkuji! Bohužel trh založený na rancích bude pokračovat, ale asi budou lidé více opatrní a snad konečně budou vybírat odkazy podle jejich kvality ( Jak spravne nakupovat zpetne odkazy ) a přestanou se bát odkazovat na weby s malým rankem ( Odkazy na weby s nizkym rankem – ano, mile rad ).

Jak dopadl můj test

Testovací množina nejen mých webů čítala takřka 1000 webů ( mých je z tohoto počtu  asi 3% ) kdy jsem se zaměřil na různě staré weby s různými ranky i zaměřením. Podle všeho a možná Vás to zarazí – dostaly vyšší rank ty kvalitnější a hodně navštěvované weby, zbytek se různě poměňuje a faktorů pro určení je nyní řekl bych stále stejně, ale s různými váhami. Možná nějaké přibyly, ale to je holá doměnka – ale je to velmi pravděpodobné. Každopádně a bez vyjímky stouply weby s dobrou přístupností což velmi chválím. Možná je to vedlejší efekt, ale je to tak.

Co se týká výsledků vyhledávání, tedy SERPu – nějaké změny tam jsou, ale většinou na méně exponované dotazy, co se týká těch profláknutých je zbytečné to skoro testovat a na tohle dobře slouží má testovací farma webů, která ve stejném rozsahu kvalitě a linkovací síle dosahuje stejných výsledků a konkuruje si. Na té se projevila snad jen změna v tom smyslu, že později vzniklé weby měly přidělen nižší rank ( projevilo se to však jen u 14% webů, což je na malém vzorku možná statistická chyba.

A to je vše přátelé. Děkuji za přečtení a prosím o komentáře. Přidejte své poznatky či zkušenosti a pokud máte nějaký nápad na SEO test – dejte vědět. Využít můžete kterýkoliv z mých kontatků.

Komentáře, přidejte svůj názor!

  1. |

    MFA taky nemám v lásce, bohužel jako provozovatel katalogu web stránek jich denně musím prolézt hooodně a hoooodně jich i zamítnout :-) prostě děs některé MFA weby, informační hodnota 0

  2. |

    Souhlasím, ty MFA weby jsou opravdu děs.

Komentáře, přidejte svůj názor!

You must be logged in to post a comment.

¨