msgbartop
Weblog, který píše Ondřej Baar o internetovém marketingu, copywritingu a SEO, aby pomohl všem co mají zájem o pomoc
msgbarbottomS-Rank má analýza aktuálního dění

Publikováno: 31. Březen 2009

V minulé novince (Registrace do katalogu jako link building a další novinky. ) jsem předeslal, že budu brzy psát o aktuálním dění v Seznam.cz a to změnách S-Ranku po dalším přepočtu. Podle všeho ten proběhl dnes kolem 18 / 19 té hodiny, ale stoprocentní závěr ještě nemám.
O co jde?
Seznam, změnil poněkud zakřivení konkávní funkce, která [...]

Registrace do katalogu jako link building a další novinky.

Publikováno: 30. Březen 2009

Tak takhle se jmenuje nový článek na mém blogu z portálu ŤĚŽ.cz, přesněji ze sekce články o internetovém marketingu. Naleznete jej po kliknutí na tento odkaz:
Registrace do katalogu jako link building
Jistě Vás, mé věrné čtenáře zajímá co se děje s články a jaktože zde nic nepřibylo. Je to jednoduché, administrativní práce spojená s daňovým přiznáním, [...]

Zkreslení statistik přístupů, vyřeší Seznam za nás

Publikováno: 09. Březen 2009

Při spuštění nového robota pro snmímání náhledu seznam.cz jsem nedávno informoval těmito články: Seznam.cz zprovoznil nový screenshorter snímání náhledů nově… a Zkušenosti s novým screenshoterem Seznam.cz. Měl jednu chybu, spouštěl javascript a tak zkresloval statistiky. Brzy už nebude.
Na blogu fulltextu seznam.cz se objevil článek – Zablokovat screenshotátoru přístup do GA? v komentářové anketě ( ať [...]

Dopad blokování adult obsahu seznamem na adult projekty

Publikováno: 06. Březen 2009

Včera jsem psal o novince, kterou spustil Seznam.cz více se dočtete v tomto článku: Seznam.cz se postavil proti adult stránkám!, mou hlavní otázkou bylo jaký to bude mít dopad na tyto projekty. Docela podstatný!
Namátkou jsem si vybral slova, která jsou v souvislosti s adult obsahem vyhledávána a spustil jsem robot , aby prošel včera před [...]

mBank a její affil lovelove.cz – Nedoporučuji!

Publikováno: 06. Březen 2009

Jelikož vytvářím seznam všech možných affilů – tedy provizních systémů, rád si je také všechny zkouším, abych je mohl doporučit či nedoporučit v mém seznamu provizních systémů v rámci projektu TĚŽ.cz. Affil od mBank lovelove.cz rozhodně zatím nedoporučuji!
Jak jsem již předeslal affil od lovelove.cz potažmo mBank zatím nedoporučuji, samozřejmě nezůstaneme pouze u toho a hned [...]

Seznam.cz se postavil proti adult stránkám!

Publikováno: 05. Březen 2009

Člověk je chvíli pryč a hned novinky ze Seznamu. :o) Seznam se nově odedneška staví proti erotickému obsahu, který filtruje, na obecné dotazy, které by s erotickým obsahem neměly co dělat.
Petrox ( Petr Nevrlý ) na fulltextový sblog seznamu dnes přidal článek Rozpoznání citlivého obsahu, pro mé účely použiju příklad uvedený v jeho článku.
Příklad:

http://search.seznam.cz/?q=fotky+kamaradek (filtr [...]

Co mi vadí – hodně na Google Chrome

Publikováno: 05. Březen 2009

Prohlížeč od Google s názvem Chrome, je nejnovějším prohlížečem na trhu – používám jej především pro služby Google a vadí mi na něm jediná věc, ale o to podstatnější.
Problikává!
Abych to rychle vysvětlil, jde mi o to, že když dá člověk refresh ať už klávesovou zkratkou, nebo kliknutím na příslušnou ikonku v horní liště, nově načítaná [...]

Miroslav me předběhl :o) článkem Začínáme optimalizovat pro Live Search

Publikováno: 03. Březen 2009

Můj poslední článek Google vs Seznam a MSN jsem psal v domnění, že o tomto tématu ještě žádný článek nebyl napsán – ještě včera jsem však našel článek Začínáme optimalizovat pro Live Search Miroslava Stibůrka.
článek je docela zajímavý a můžu jej doporučit, i když ne se vším souhlasím, jako rozšíření informací o tématu (pokud Vás [...]

Google vs Seznam a MSN

Publikováno: 02. Březen 2009

V nadcházejícím roce se kvůli některým změnám stává tento souboj zajímavější než kdykoliv dříve. Seznam přestane google používat pro zahraniční dotazy a dotazy ve špičce, kdy sám nedokáže odpovědět. Novým velkým hráčem se stane v české republice MSN.
Podle tiskové zprávy Microsoftu, Seznam.cz bude používat od července 2009 pro vyhledávání v zahraničním internetu službu Live Search [...]

SEO – náplast na finanční krizi

Publikováno: 01. Březen 2009

Přiznejme, že finanční krize nás již dostihla možná již v plné síle, z mého pohledu, by však právě SEO mohlo a mělo být náplastí pro rozpočty marketingových oddělení nejrůznějších firem, ať už one man show, nebo jiných.
SEO vs PPC
dlouhou dobu tyto dvě činnosti stojí v blízkém souznění data vydolovaná pomocí SEO se hodí do PPC [...]

¨