msgbartop
Weblog, který píše Ondřej Baar o internetovém marketingu, copywritingu a SEO, aby pomohl všem co mají zájem o pomoc
msgbarbottomDopad blokování adult obsahu seznamem na adult projekty

Publikováno: 06. Březen 2009

Včera jsem psal o novince, kterou spustil Seznam.cz více se dočtete v tomto článku: Seznam.cz se postavil proti adult stránkám!, mou hlavní otázkou bylo jaký to bude mít dopad na tyto projekty. Docela podstatný!

Namátkou jsem si vybral slova, která jsou v souvislosti s adult obsahem vyhledávána a spustil jsem robot , aby prošel včera před půlnocí jednotlivé weby a ještě teď před psaním tohoto článku. Výsledek je jasný – absolutní propad návštěvnosti vůči svému průměru. Dalo se to samozřejmě čekat a myslím, že „adultisti“ začnou proti tomuto dost podstatně bojovat.

Myslím, že si tím seznam.cz udělal dost nepřátel a nových „SEO Spamerů“, kteří se budou snažit jakkoliv zamaskovat stránku tak aby nevypadala že jde o adult a podle mě dost podstatně vzroste SPAM ve výsledcích vyhledávání na tyto dotazy. Stránek s tímto obsahem je opravdu hodně a tak si dokáži představit kolik vynaloží prostředků na nákup nových domén zaměřujících se na tématiku s čistými úmysly a pomocí linkování budou odkazovat na „Mateřské stránky“ s hledaným obsahem.

Další věci které jsem si všimnul je náhlý trend a to prodej těchto stránek „dokud je čas“ spousta webmásterů živících se pouze provozem těchto stránek se bude muset hodně snažit.

Co myslíte vy? Podělte se o svůj názor v komentářích…


Komentáře, přidejte svůj názor!

  1. |

    Ještě je otázkou kdy začne Seznam bojovat proti warezu!

Komentáře, přidejte svůj názor!

You must be logged in to post a comment.

¨