msgbartop
Weblog, který píše Ondřej Baar o internetovém marketingu, copywritingu a SEO, aby pomohl všem co mají zájem o pomoc
msgbarbottomVyzkouším Windows 7, bude lepší než XP?

Publikováno: 22. Říjen 2009

Dnes vešel do prodeje Windows 7, mám možnost otestovat verzi profesional a tak jej již nějakou chvíli instaluji na svůj notebook, tahle glosa bude jen taková shrnující.

Vistu jsem měl 3 hodiny

V roce 2007 kdy jsem měl otestovat systém nový a plný blištivých efektů Windows Vista, tento vydržel na mém pracovním notebooku pouhé tři hodiny. Podle všech možných správ co následně přicházely, jsem měl jak se zdá odhad a systém jsem zavrhl kvůli nemožné ovladatelnosti i s administrátorským účtem mi přišla vista upovídaná a otravná.

Windows 7 ve stopách Windows XP

Systém Windows 7 by podle všeho měl jít ve stopách Windows XP, které navíc obsahuje jako kompatibilní mód XP. Tohle je dle mého velké plus. Podle různých zpráv článků a spotů blogerů dědí systém to nejlepší z Visty a především rychlost a stabilitu z XP, pro mě je tohle zásadní a proto jsem zvědav, zda-li je to pravda. Windows 7 je právě doinstalován, jdu se mu věnovat.

Uvidíme, zda se na mém notebooku zabydlí déle, než na 3 hodiny. Jsem zvědav!

Komentáře, přidejte svůj názor!

 1. |

  Visty jsou určitě bezpečnější než XP a jen těžko se dají právě s XP srovnávat. Visty byl krok kupředu, který byl nutný. Druhá věc je, že Visty měly vysoké HW nároky a zavedly spoustu nových věcí, které XP neměly.

  Ad administrátorský účet: ve Vistách ani v 7 není žádný administrátorský účet (myšleno v porovnání s běžnými uživatelskými účty). Jako administrátor se zde nedá přihlásit a běžně pracovat, dá se pouze uživatelský účet „elevovat“ na administrátorský a tím se tak dají dělat změny v systému, instalovat nějaké aplikace, které požadují admin. účet apod. Proto vždy vyskakovalo otravné okno UAC a žádalo o potvrzení. MS to myslel docela dobře, ale udělal to špatně, proto mnoho uživatelů bezmyšlenkovitě klikalo na OK a nemělo to žádný smysl. Mimochodem UAC se dá vypnout a žádné okna Vás poté neotravují.

  Ve Windows7 je právě UAC lépe vymyšleno a tak „otravuje“ uživatele méně a když už okno UAC vyskočí, tak by si uživatel měl položit otázku, „co se děje“.

  Visty byl nutný krok kupředu, aby mohly přijít 7ky. 7ky už je opravdu vychytaný systém a paradoxně na stejném stroji běží rychleji než Visty, mají lepší správu napájení atd atd.

 2. |

  Já jsem s ní velmi spokojeny, běží mi na Notebooku od testovací verze RC 1 a teď full verze a nemůžu si stěžovat :-)

 3. |

  vista windows 7 secko je nanic mam novej pc tuninq a uplne k hovnu toje napriklad na hry toje nahouby nemuzu si ani poradne zagrat gta 4 same problemy kdyz mackam tlacitkama tak seto drbne proste kouse na hry windows vista a nebo windows 7 su k hovnu nejlepsi windows xp professional a bezbecnost a co staci poradnej antivir a mate po problemech :D

 4. |

  Ahoj,

  nevím jaký máš tuning, ale mám Windows 7 přes půl roku i na hlavním PC. Nejdříve jsem testoval na notebooku: C2D 2Ghz a 3 GB RAM a vše co jmenuješ jelo v pohodě. Nyní na desktopu s 4 jádrem na 2,67 a 4GB jsem hrál GTA IV naprosto v pohodě ve full HD bez jediného záseku. Bezpečnost jsem vyřešil antivirem od microsoftu a absolutní spokojenost. Na linuxu mi běží všechny servery a testovací stroje takže nejsem windows propagátor, ale pro práci Windows 7 naprostá spokojenost a komfort. Jo a dají se hrát i všechny staré hry. Když už se k tomu dostanu, tak se dá hrát fallout 1 i 2, 3 ve full HD :) a might and magic 6 – 10. takže systém je opravdu povedený a jsem spokojen. Windows 7 mám profesional.

 5. |

  windows 7 jsou k hovnu protoze kazdy pc je zatizen jak prase a toz bys potreboval aspon 9 jadrovy procesor a aspon 16 gb ram grafarnu aspon 2 gb jinak je uplne k nicemu xp jsou lepsi na vsechno nejsou zatizeny a jedou na slabych pc a a kdyz mas 2 gb ram 1gb grafarna procesor 3 jadro procesor tak to uplne staci lepsi a lepsi to je uplne zbytecne delat tak
  microsoft davam za 4 :( staci xp za 1 :) akorat delat service pack a ne dalsy operacni system trapny jenom ma jinej vzhled a to je vse a jeste vic zatizen a proto nikdy nechcu windows 7

Komentáře, přidejte svůj názor!

You must be logged in to post a comment.

¨