Při každodenní práci by si člověk měl přesně stanovit pravidla a čas kdy pracuje a kdy se baví, při programování a analyzování různých statistických údajů se mi osvědčilo používat určité techniky, které můj výkon maximalizují.
Osobně poslouchám veškerou melodickou hudbu, ale mám slabost pro kombinaci nových „garážových skupin“ s rytmickým základem a spojením se smyčcovými nástroji.
Poslouchám tak od Linkin Parku, přes SUM 41, Apocalypticy, až po koncerty J.S Bacha a skladatele filmové hudby, která se k mé činnosti hodí nejvícce, Hanse Zimmera, který komponuje opravdu výbornou pompézně znějící hudbu, kterou můžu jen doporučit. Příkladem mohou být filmy: Skála, Madagaskar, Gladiátor, Piráti z Karibiku a spousta dalších.Vhodná je podle mého i hudba z her, například Mafia, či Hitman.
Co se týká filmů k programováním se výborně hodí filmy mých oblíbených autorů Svěráka a Smoljaka, tady musím zmínit všechny divadelní hry Járy da Cimrmana, neboť tyto hry a humor v nich obsažený uvolňují můj mozek opravdu dobře a umožňuje mi vnímat a řešit problémy a algoritmicky myslet. Dále česká klasika a další filmy:
Na samotě u lesa
Jáchyme hoď ho do stroje
Vraté Láhve
Marečku podejte mi pero
Pelíšky
Cesta do budoucnosti I, II, III
Asterix a Obelix
a spousta dalších po několikerém zhlédnutí nenáročných filmů na přemýšlení a plné humoru.
seriály jsou nejlepším uvolňovacím nástrojem, hlavně proto, že časově dokážou všechny řady určitých seriálu vydat i na tři mé pracovní dny. :o) Například:
a další.
Jaké prostředky pro rozptýlení při práci používáte vy? Podělte se o své náměty v komentářích. |A doporučte Vaši oblíbenou oddechovou činnost, která běží na pozadí.